Maksuamet annab seoses Panama lekkinud dokumentidega ettevõtjatele võimaluse ise nende juurde konsultatsioonile tulla.
- Maksuameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik ei tea veel, kas avalikustatava info seas on nende jaoks uut teavet. Foto: Eiko Kink
Maksuameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendiku kinnitusel ei ole nende poole veel välisriikidest pöördutud, et selgitada välja
Panama dokumentidest ilmnenud seoseid Eestiga. „Otsime aga võimalusi, et saada rohkem infot avalikkuses esitatud kahtlustuste kohta ja sellele, kas on tegemist meie jaoks uue infoga, mis annaks alust maksumenetluste alustamiseks,“ ütles Lemendik. Ühtegi menetlust veel alustatud pole.
Kui avalikustatava info pealt on võimalik tuvastada maksuriske, siis on maksu- ja tolliameti kohus neid ka täpsemalt kontrollida. Kuna aga maksumenetlused on maksusaladuse kaitse all, siis ei saa amet võimalike kontrollimiste fakti kinnitada konkreetsete ettevõtete puhul, kui äriühingute nimed peaksid teatavaks saama.
Maksuamet julgustab ettevõtjaid ise nende poole pöörduma, et üle vaadata, kas maksuasjad on korras. Seni keegi veel ühendust võtnud ei ole.
Lemendiku sõnul puutuvad nad aeg-ajalt kontrollide käigus kokku mõne ettevõttega, mille omanikeringis on madala maksumääraga territooriumi äriühing. Silmatorkavat probleemi pole nad aga märganud pärast seda, kui otsisid läbi Diveci ja ettevõtja Raivo Karu kontorid.
Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud salajastest dokumentidest on selgunud, et Eestiga on seotud 880 offshore-ettevõtet, 7 klienti, 22 kasusaajat ja 80 osanikku.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.